Relacja fotograficzna ze spotkania wigilijnego
- 198
Spotkanie wigilijne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku
18 grudnia br., w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Jak zwyczaj nakazuje, nie zabrakło miejsca dla nikogo. Uroczystość miała rodzinny charakter, a przygotowania trwały w MOW-ie już od kilkunastu dni. Wychowanki pod okiem nauczycieli i wychowawców zadbały o najdrobniejszy szczegół i odświętny charakter spotkania. Celem wydarzenia było stworzenie domowej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie potrawy, dekoracja to efekt wspólnej pracy wychowanek i pracowników Ośrodka. Uwieńczeniem tych przygotowań była uroczysta kolacja, która należy do jednych z najważniejszych elementów polskiej tradycji. Dyrektor MOW w Czaplinku, pan Sebastian Matułojć, przywitał zgromadzonych licznie gości, wychowawców, nauczycieli, pracowników oraz wychowanki. Złożył podziękowania za wkład pracy, podziękował gościom za chęć współpracy i ich obecność w tak ważnym dniu. Dziewczętom życzył rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz tego, by wróciły po przerwie świątecznej pełne optymizmu i chęci
do pracy. Wiele ciepłych słów popłynęło od Wicestarosty Powiatu Drawskiego – pana Tomasza Budzyńskiego. Samo spotkanie zostało uświetnione przez przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło wszystkich w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Oprócz tego, dokonano rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pn.: „Mój Anioł”. Całość spotkania minęła w przyjaznej i rodzinnej atmosferze przy wtórze kolęd i pastorałek. Nad całością uroczystości czuwały panie: Ilona Sepiotek i Wiktoria Kucharska.Swoją obecnością wigilijne spotkanie zaszczycili: pan Tomasz Budzyński, Wicestarosta Powiatu Drawskiego, pan Zbigniew Dudor, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego; pani Katarzyna Szlońska-Getka, Burmistrz Czaplinka; Radni Rady Powiatu Drawskiego: pani Genowefa Polak, pan Jan Grzymała; pan Mariusz Czerniawski, Przewodniczący Rady Miejskiej Czaplinka; Radne Rady Miejskiej: pani Ewa Jędrzejewska i pani Elżbieta Kupczyk; Wicedyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury, pan Mariusz Kapczuk oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Bastion z Czaplinka.
Stowarzyszenie EDULICA z Czaplinka z wyróżnieniem w regionie szczecineckim
16 grudnia br., odbyła się gala finałowa konkursu "Inspirator Aktywności 2024" w ramach projektu "Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia NOWEFIO w Województwie Zachodniopomorskim 2024-2026". To był czas pełen radości, wzruszeń i inspiracji w oczekiwaniu na uhonorowanie laureatów za ich wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego i poprawę jakości życia lokalnych społeczności. Stowarzyszenie EDULICA, które działa przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym otrzymał wyróżnienie w subregionie szczecineckim za realizację projektu w ramach MIKRODOTACJI pod nazwą "Działamy prężnie i wychodziMY z Cienia". To kolejne przedsięwzięcie, które skierowane było do wychowanek MOW-u, ale także do lokalnej społeczności. Z ramienia stowarzyszenia odbierała p. Małgorzata Siluk, koordynator projektu.
mSilnia - podsumowanie
W dniu 13 grudnia 2024r. odbyło się podsumowanie realizacji grantu mSilnia pt. "Wysportowani w liczbach czyli matematyczno - sportowe rozgrywki drużynowe". Były to matematyczne i sportowe zmagania od października do grudnia tego roku. Wiele wysiłku wymagało to od uczennic szkoły podstawowej, ale przy wsparciu starszych koleżanek ze szkoły branżowej udało się wszystkiepu podołać. Były śledztwa matematyczne, zagadki, zadania sportowe i wspólne przygotowanie zdrowego poczęstunku. Na koniec wysiłek został uwieńczony dyplomami, medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci worków sportowych oraz pendrive. Za zaangażowanie, poświęcenie wiele wolnego czasu oraz chęć uczenia się nowych i ćwiczenia znanych umiejętności dziękujemy uczennicom oraz za wsparcie kadrze pedagogicznej MOW - organizatorzy Mateusz Jureczko i Małgorzata Okulewicz.
21
Escape room czyli wirtualny matematyczny pokój zagadek
Zabawa w matematyczne zagadki to ciekawa forma trenowania umiejętności rozwiązywania zadań z funkcji kwadratowej. Uczennice klasy II BS miały za zadanie otrzymać kod czterocyfrowy. Każda cyfra pochodziła z elementów rozwiązania czterech zadań. Grupa w składzie Amelia, Klaudia i Natalia otworzyły pokój oraz otrzymały nagrodę.
Zgadula
Prace kreatywne według własnego pomysłu lub gotowej instrukcji. (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje)
Matematyczno - sportowe stacje zadaniowe
Dnia 4 grudnia odbyła się realizacja ostatniego zadania w ramach grantu. Tym razem uczennice szkoły podstawowej wraz z koleżankami z branżowej szkoły podzieliły się w grupy i rozpoczęły się zawody matematyczno – sportowe. Do pokonania było dziesięć stacji, na których były m.in. skoki przez drabinki, kozłowanie, jazda na czas. Aby wykonać ćwiczenie sportowe uczennice musiały rozwiązać zadanie obliczeniowe, którego prawidłowy wynik wskazywał ilość powtórzeń ćwiczenia lub czas jego wykonania. Rywalizacja była zacięta w szczególności podczas zadań, w których wykorzystać należało kolejność działań, obliczanie wartości wyrażeń algebraicznych i wykorzystanie tabliczki mnożenia.
Było trudno, ale każda grupa dotrwała do końca za co składamy gratulacje.
18
Spotkanie z przedstawicielami WCU
W naszym Ośrodku co pewien czas spotykamy się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Uzupełnień - dziewczęta poznają zalety pracy w wojsku, obowiązki i korzyści związane z zatrudnieniem. Warto zaznaczyć, że wychowanki zadawały wiele pytań przedstawicielom WCU.
Matematyczne Biuro Śledcze w działaniu
W czwartkowy poobiedni czas uczennice szkoły podstawowej wraz z koleżankami z branżowej szkoły podjęły się kolejnego śledztwa. Tym razem do biura przyszedł list, w którym pewien milioner prosi o rozszyfrowanie trzycyfrowego kodu do sejfu z diamentami. Aby otrzymać kod do rozszyfrowania wychowanki najpierw musiały przejść przez szereg grup zadaniowych: 1. zadania tekstowe i krzyżówka, 2. sudoku z tabliczką mnożenia, 3. działania na liczbach całkowitych oraz zapisywanie liczb. Dużo trzeba było się nagłowić i sprężyć działania aby wygrać z czasem i jak najszybciej dostać kopertę z kodem. Aby rozszyfrować trzycyfrowy kod należało wykazać się sprytem i czytaniem ze zrozumieniem. Trwało to długo i było wiele potyczek, ale ostatecznie każdej grupie udało się uzyskać prawidłowy kod.
22
Archiwum Aktualności